[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/viewtopic.php on line 1386: Undefined variable: message_row
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/viewtopic.php on line 1386: Undefined variable: message_row
vwUP.PL - Bo mój UP to coś więcej niż samochód! • Najlepsze Polskie forum, w całości poświęcone VW UP, Skoda Citigo, Seat Mii.
Strona główna forum Mechanik Zawieszenie + Hamulce Hamulce w nowym upie

Hamulce w nowym upie

Problemy z zawieszeniem oraz hamulcami.
  • Reklama

Post 16 lis 2017, o 21:31
arkkow Avatar użytkownika
Nowy

Witam wszystkich! Od tygodnia jestem właścicielem nowego upa, na liczniku przejechane 500 km.(wszystko po mieście) Od samego początku podczas hamowania można usłyszeć charakterystyczny dźwięk jakby tarcie metalu. Czy to dźwięk docierania klocków? Po jakim przebiegu powinno przestać?
To moje pierwsze nowe auto i nie jestem ekspertem w mechanice ;-)

Reklama

Post 20 lis 2017, o 14:16

Wersja: Move UP!
Silnik: 1.0 75 KM (55 kW)
Kolor: Biały
Liczba drzwi: 5-drzwiowa
Rok produkcji: 2014
Województwo: mazowieckie
Sądzę, że jeździsz na krótkich odcinkach.Hamulce jeszcze się nie ułożyły. Niektórzy kierowcy docierają w ten sposób.Wyjazd na drogę z małym natężeniem ruchu, rozpędzenie do 60 km/godz. hamowanie do 30 procent siły pełnego hamowania ale bez zatrzymywania się, potem znowu przyspieszenie,hamowanie tak z 10 razy
Ponadto jak zauważyłem u siebie, kiedy Up postoi na parkingu w dni mokre, to szczęki z tyłu piszczą. Milkną po kliku hamowaniach.

Post 21 lis 2017, o 14:27

Wersja: Skoda Ambition
Silnik: 1.0 60 KM (44 kW)
Kolor: Czerwony
Liczba drzwi: 3-drzwiowa
Rok produkcji: 2012
Województwo: mazowieckie
Ja szum słyszałem w sumie cały czas. To chyba wina słabego wyciszenia nadkoli.
Skoda Citigo Ambition '12, 1.0 60KM + LPG
Obrazek
Obrazek

Post 6 kwi 2018, o 10:34
_AS_ Avatar użytkownika
Zweryfikowany Użytkownik

Wersja: Move UP!
Silnik: 1.0 60 KM (44 kW)
Kolor: Czerwony
Liczba drzwi: 5-drzwiowa
Rok produkcji: 2012
Województwo: wielkopolskie
Inne auto: Honda HR-V
U mnie są klocki ceramiczne i tarcia nie słychać:-)
VW Move UP 1.0 60KM z LPG /2012/

Najlepsze forum VW UP!

Powrót do Zawieszenie + Hamulce

• Reklama