Strona główna forum OFF-Topic Podróże z UP! Kolejna podróż do Niemiec

Kolejna podróż do Niemiec

Opisy tras, podróży, przygód, cen paliw, hotele..czyli wszystko co warto zobaczyć w Kraju i zagranicą.
  • Reklama

Post 17 paź 2017, o 08:12
polsal Avatar użytkownika
Zweryfikowany Użytkownik

Wersja: Move UP!
Silnik: 1.0 60 KM (44 kW)
Kolor: Biały
Liczba drzwi: 5-drzwiowa
Rok produkcji: 2015
Województwo: mazowieckie
Miałem okazję jechać w zeszłym miesiącu znowu do Frankfurtu nad Menem. Żeby zminimalizować koszty paliwa postanowiłem zatankować pod korek w Zgorzelcu i na jednym baku dojechać do Frankfurtu, tam zatankować E10 i wrócić na jednym baku za polską granicę.

W Zgorzelcu zjechałem z głównej na jakąś boczną ulicę i na Orlenie zatankowałem za 4,69zł (w tym samym czasie na A4 były ceny po 5,30zł). Powiedziałem żeby pan lał pod korek i jakimś cudem upchnął 32L do wcale nie pustego baku. Tak załadowany paliwem jechałem w środku nocy (8 stopni Celsjusza) aż do Frankfurtu. Bez problemu dojechałem na miejsce mając jeszcze kilka litrów zapasu. Stawiam, że głównie jest to zasługa białkowego tempomatu 120km/h, w miarę pustej drogi i opon letnich.

Przez cały weekend jeździłem trochę po Frankfurcie i na wyjazd zatankowałem na Shellu paliwo E10, znowu do pełna. Wyszło idealne 6zł za litr a średnie spalanie z poprzedniego baku wyszło 5L/100km.

Na paliwie E10 jechałem aż do Zgorzelca, gdzie znowu zatankowałem do pełna Pb95. Średnie spalanie E10 na samej trasie autostradowej 120kmh to 4,88L/100km. Był słoneczny dzień, koło 15 stopni.

Samochód jazdę na E10 zniósł dzielnie, a jazda przy 120kmh nie jest tak irytująca jak przy 140-150. Wiadomo, że nie jest to samochód na długie trasy, ale w takich warunkach i przy takim spalaniu myślę, że mogę śmiało podróżować po Europie :D

Reklama

Najlepsze forum VW UP!

Powrót do Podróże z UP!

• Reklama