[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/viewtopic.php on line 1386: Undefined variable: message_row
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/viewtopic.php on line 1386: Undefined variable: message_row
vwUP.PL - Bo mój UP to coś więcej niż samochód! • Najlepsze Polskie forum, w całości poświęcone VW UP, Skoda Citigo, Seat Mii.
Strona główna forum Mechanik Skrzynia biegów Problem ze stukaniem na biegu jałowym, błagam o pomoc !

Problem ze stukaniem na biegu jałowym, błagam o pomoc !

Problemy ze skrzynią biegów w UP!
  • Reklama

radekania Avatar użytkownika
Nowy

Wersja: Mii Style
Silnik: 1.0 60 KM (44 kW)
Kolor: Biały
Liczba drzwi: 5-drzwiowa
Rok produkcji: 2013
Województwo: podkarpackie
Drodzy użytkownicy samochodu vw UP.
Bardzo proszę o radę co zrobić aby zlikwidować to stukanie na biegu jałowym, biegi wchodzą jak masło jedzie się super a na biegu jałowym ciepły i zimny stuka. Wymieniłem całą skrzynię na inną uzywkę , kupiłem do tego nowe sprzęgło i dalej nic :( proszę pomóżcie samochód ma przejechane zaledwie 50tys. Klient się niecierpliwi a ja już nie wiem jak mam to wytłumaczyć. Dodam ze jak wcisnę sprzęgło to wszystko ustaje.

Reklama

Wersja: Move UP!
Silnik: 1.0 75 KM (55 kW)
Rok produkcji: 2014
Województwo: mazowieckie
Ponad 90%kierowców trojaczków z tym się zmaga. Poczytaj na Forum skoda citigo -post "wymiana sprzęgła " to się dowiesz, że jest wewnętrzna instrukcja w ASO, aby olewać klientów zgłaszających taki problem. Ja miałem głośną skrzynię biegów, na wstecznym biegu.Naprawili, ale sprzęgło na wolnych,szumi nadal.

radekania Avatar użytkownika
Nowy

Wersja: Mii Style
Rok produkcji: 2013
Województwo: podkarpackie
No ale przecież musi być jakaś metoda ? gdzie leży problem ? wlać jakiegoś magicznego "doktora" do skrzyni ? czy olej gęstszy zastosować ?

infernopolska Avatar użytkownika
Zweryfikowany Użytkownik

Wersja: Take UP!
Województwo: śląskie
https://youtu.be/eSPCGRyeTS4

U mnie wymiana sprzęgła nie pomogła.

tomiol Avatar użytkownika
Zweryfikowany Użytkownik

Wersja: Skoda Ambition
Kolor: Czerwony
Rok produkcji: 2012
Województwo: wielkopolskie
infernopolska napisał(a):
https://youtu.be/eSPCGRyeTS4

U mnie wymiana sprzęgła nie pomogła.

Bo problem leży w skrzyni biegów, a dokładnie w zastosowanych łożyskach. W skrajnym wypadku wałek wybije dziurę w obudowie skrzyni, ze względu na duży luz osiowy /stąd stukot/. Serwisy ten luz kasują podkładkami. Problem znany.

Liczba drzwi: 3-drzwiowa
Te podkładki pomagają?
Przybliżysz temat?
Skoda Citigo Ambition '12, 1.0 60KM + LPG
Obrazek
Obrazek

_AS_ Avatar użytkownika
Zweryfikowany Użytkownik

Inne auto: Honda HR-V
Muszę zwrócić uwagę czy u mnie tak nie stuka na jałowym bo u Ciebie dość nieciekawie to wygląda. Mój już po gwarancji... ale jaki jest koszt tych podkładek + robocizny?

P.S. Ja bym pomyślał o wymianie dobrej oliwy w skrzyni skoro nic nie pomaga...
VW Move UP 1.0 60KM z LPG /2012/

Silnik: 1.0 75 KM (55 kW)
Ja wymieniłem olej w skrzyni. Bez zmian.

tomiol Avatar użytkownika
Zweryfikowany Użytkownik

Cendra napisał(a):
Te podkładki pomagają?
Przybliżysz temat?

Problem był opisywany jakieś 2-3 lata temu w Motorze, albo w Auto Świecie. Tam za stukot obarczano słabej jakości łożyska, co powodowało nadmierny luz osiowy wałków. Również pisano o źle zahartowanych kołach nieparzystych biegów. A jakieś pół roku temu pisano, że problem zlikwidowano z końcem 2014 roku. Na jakimś zagranicznym forum /Niemcy, GB/, widziałem zdjęcie obudowy skrzyni z wybitą dziurą.
A na forum U-pa można przeczytać, że w paru przypadkach wymieniano łożyska, albo luz wałków kasowano właśnie jakimiś podkładkami / m.in. skipper215 z dnia 3.XII.2014/. Na ile skuteczna jest taka naprawa, nie wiem, należałoby spytać tych, którym to zrobiono.

_AS_ Avatar użytkownika
Zweryfikowany Użytkownik

Inne auto: Honda HR-V
@tomiol, masz na myśli ten artykuł? => http://m.auto-swiat.pl/zdjecia,djyzrb

Dzisiaj z rana przysłuchałem sie skrzyni i faktycznie na biegu jałowym (na zimnym silniku bardziej, na rozgrzanym mniej?) coś delikatnie stuka. Po wciśnięciu sprzęgła stuki znikają.

Będę musiał podjechać jutro do ASO VW i zapytać co oni na to i czy problem jest im znany. Zobaczymy czy mnie oleją, jak ktoś wcześniej zauważył (tu mogą się zdziwić bo trudno mnie spławić), czy podejdą do tematu rzetelnie.

Powiedzcie mi, czy wymiana tych felernych łożysk czy montaż tych podkładek, to jest kosztowne i pracochłonne? Auto jest już po gwarancji. Niestety...
VW Move UP 1.0 60KM z LPG /2012/

Najlepsze forum VW UP!

Powrót do Skrzynia biegów

• Reklama