[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/viewtopic.php on line 1386: Undefined variable: message_row
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/viewtopic.php on line 1386: Undefined variable: message_row
vwUP.PL - Bo mój UP to coś więcej niż samochód! • Najlepsze Polskie forum, w całości poświęcone VW UP, Skoda Citigo, Seat Mii.
Strona główna forum Mechanik Zawieszenie + Hamulce GUMY DRĄŻKA STABILIZATORA

GUMY DRĄŻKA STABILIZATORA

Problemy z zawieszeniem oraz hamulcami.
  • Reklama

Post 11 kwi 2017, o 07:43
aziprzy Avatar użytkownika
Zweryfikowany Użytkownik

Wersja: Move UP!
Silnik: 1.0 60 KM (44 kW)
Kolor: Czarny
Liczba drzwi: 5-drzwiowa
Rok produkcji: 2015
Województwo: wielkopolskie
WITAM

Może ktoś z Was ma już problem ze skrzypiącymi gumami na drążku stabilizatora np. przejeżdżając przez progi spowalniające.
naprawa w serwisie to koszt ok 240 brutto plus 40 pln komplet gum.
ale ale po to mamy forum by móc coś zaoszczędzić.
w sklepach gumy od 7 pln za najdroższe jakie znalazłem zapłaciłem po 15 pln. naprawa mój czas :)

Naprawa okazała się banalnie prosta
podnosimy auto na lewarku, ściągamy koło i mamy dostęp do dwóch śrub 13mm opaski trzymających gumę.
warto zanim odkręcimy je podeprzeć czymś wahacz by nie opadł. ja użyłem drugiego podnośnika ale równie dobrze może to być np pas spinający.
po odkręceniu dwóch śrub zdejmujemy opaskę z gumy a gumę z drążka stabilizatora.

montaż w odwrotnej kolejności
wymiana zajęła mi 20 min a robiłem to 1 raz.. satysfakcja .... nie muszę mówić
upek znów jak nowy :)

Reklama

Post 11 kwi 2017, o 17:42

Wersja: Skoda Ambition
Kolor: Czerwony
Liczba drzwi: 3-drzwiowa
Rok produkcji: 2012
Województwo: mazowieckie
Jaki masz przebieg? U mnie czasami po nocy, słychać skrzypienie na progach zwalniających, ale poskrzypi ze dwa razy i potem cisza. Mam obecnie niecałe 70000 km, a zaczęło się chyba w zimę.
Szkoda, że nie zrobiłeś fotek ;)
Skoda Citigo Ambition '12, 1.0 60KM + LPG
Obrazek
Obrazek

Post 11 kwi 2017, o 18:29

Silnik: 1.0 75 KM (55 kW)
Kolor: Biały
Rok produkcji: 2014
Województwo: mazowieckie
W trakcie jazdy zimą też skrzypiało w moim bolidzie.Aktualnie nie słyszę. Przebieg 30 tys.km.

Post 13 kwi 2017, o 21:00
tbrek Avatar użytkownika
Zweryfikowany Użytkownik

Inne auto: Phaeton
A u mnie skrzypi prawa strona tył, przestaje po deszczu, więc któraś guma

Post 16 kwi 2017, o 08:09
aziprzy Avatar użytkownika
Zweryfikowany Użytkownik

Kolor: Czarny
Rok produkcji: 2015
przebieg 65 tys. wilgoć i temp powietrza powyżej 10 stopni niwelowały skrzypienia tylko przy większych najazdach znów dawały znać o sobie. jednak wszystkie te objawy które wymieniliście to oznaka ich zużycia.
65 tys to i tak rewelacyjny wynik biorąc pod uwagę że w wv polo już po 1,5 roku przy przebiegu 15 tys musiałem już wymieniać gumy.

w poście wyżej opisałem jak prosta jest wymiana. koszt żaden a komfort jazdy gdy nic nie skrzypi i nie puka szczególnie że mówimy o autach nie starszych niż 4 lat.

Najlepsze forum VW UP!

Powrót do Zawieszenie + Hamulce

• Reklama